Опубліковано Залишити коментар

Train, The: Escape to Normandy – симулятор потягу для DOS

За кілька місяців до звільнення Франції союзниками у Другій світовій війні Німеччина намагається вивезти паризьку колекцію класичного живопису. Учасник Опору П’єр Лефевр, якому допомагає поранений колишній інженер Ле Дюк, повинен не допустити цього, але переправити картини потягом до Нормандії та під контроль союзників.

Отримавши контроль над потягом, ви повинні встановити рівень дросельної заслінки, переконатися, що в топці достатньо вугілля, контролювати швидкість і забезпечити випуск пари, коли це необхідно. Використовуйте надану карту та мережу зв’язку, щоб спланувати стратегічну частину вашої місії. На кожній станції є запаси вугілля і води, які можуть знадобитися для підтримки руху поїзда.

Ви повинні здійснювати набіги на залізничні станції, щоб встановити стрілочні переводи в потрібне положення. І це, і початкове захоплення поїзда вимагають прицілювання на ворога, поточної зазначеної точки і пригинання до того, як його кулі зможуть влучити у вас. Взяття під контроль мостів схоже – ви керуєте гарматою і повинні прицілитися.

Дуже детально про гру

Я дуже сумніваюся, що було створено більше ігор на будь-яку іншу тему, окрім Другої світової війни. Існували стратегічні ігри, присвячені цьому історичному періоду (будь то європейське поле бою, африканське, атлантичне чи тихоокеанське), також було багато ігор-стрілялок (звучить цілком природно, що на війні треба стріляти) на тему Другої світової війни. Думаю, всі знають про пригодницькі ігри про Індіану Джонса (події розгортаються до війни, але вже за часів Третього Рейху). Існує досить багато симуляторів про Другу світову війну (як правило, повітряних або морських). Ось ще один симулятор, розміщений у Другій світовій війні, тільки цього разу це симулятор поїзда. Саме так – симулятор поїзда!

Сюжет дуже простий. Ви починаєте на залізничному вокзалі в Меці і повинні викрасти потяг, щоб доїхати до Рів’єра. По дорозі траплятимуться неприємності (природно), тож вам доведеться прокладати собі шлях крізь них, але головна проблема – це потяг. Ви – машиніст цього поїзда і повинні дуже добре про нього дбати.

Замість інструкції: Коли ви запустите гру, ви побачите меню. Ви можете встановити 7 параметрів (хоча можете залишити їх за замовчуванням). Ви можете вибрати графічні опції (я рекомендую кольорову графіку EGA 16), ви навіть можете вибрати опцію джойстика (у мене немає джойстика, тому я не зміг протестувати цю опцію), і останнє, але не менш важливе, ви можете вибрати деякі ефекти (наприклад, мерехтіння печі – я поясню, що це таке).

Далі вас зустрічає дивна версія “Марсельєзи” (добре, що звук звучить лише з динаміків ПК). Це також єдина музика, яку ви почуєте (ви почуєте її на початковому екрані і в кінці гри). Потім ви опиняєтесь на залізничному вокзалі Меца. Тепер, гадаю, я повинен згадати, що у вас є напарник, і якщо я правильно пам’ятаю, його звуть П’єр (я любив цю гру на C64, і там ви могли випадково вистрілити у свого напарника, і гра говорила, що: П’єр поранений). Вам потрібно прикрити його! Він – маленька сіра тінь, що рухається по екрану, поки ви стріляєте в охоронців. Здається, що навколо багато охоронців, і вони випадковим чином з’являтимуться у вікнах (вікно підсвічується жовтим кольором, щоб ви знали, куди стріляти). Якщо ви не можете вчасно вистрілити в охоронця, краще ухилитися (стріляйте з натисканням на кнопку входу, а ухиляйтеся з проміжком). На станції Мец ви не зможете увійти на саму станцію (ви будете заходити на інші станції), але зможете вибрати рівень складності (я раджу почати з початкового рівня). Коли П’єр закінчить, він скаже вам піднятися на борт, і почнеться справжня симуляція.

Тепер ви знаходитесь у машинному відділенні паровоза (і я дам його опис зараз, оскільки вам потрібно знати, що робити, опинившись тут). Перш за все, вам потрібно відпустити гальмо (якщо воно повернуте вліво, то відпускається, якщо вправо – ні). Потім є піч (якщо ви вибрали опцію мерехтіння, вона буде змінювати кольори, створюючи ефект справжнього вогню – я казав, що поясню це), і ви можете відкрити її і закидати вугілля в неї. Щоб знати, коли потрібно підкинути ще вугілля, дивіться на лічильник з написом TEMP (це температура). Чим вища температура, тим вищий тиск в котлі (це видно на лічильнику PSI). Далі потрібно відкрити дросель. Це важіль у верхньому лівому кутку. Оскільки він має більше ніж один рівень, ви можете думати про нього як про коробку передач автомобіля і педаль газу одночасно (ви побачите, як швидко ви їдете на лічильнику MPH). Але будьте обережні! Якщо тиск буде занадто високим, котел може вибухнути!

Тому обов’язково дивіться на PSI, і якщо він занадто високий, вам потрібно спустити пару (це важіль у правому нижньому куті). Це знадобиться вам, коли ви спробуєте зупинити поїзд.

Отже, ви вже в дорозі. Перше, що вам потрібно зробити, це натиснути 4 (відкриється мапа) і подивитися, куди ви їдете (щоб повернутися до перегляду кабіни, натисніть 3). Дорогою ви побачите міста, мости і стрілочні переводи. Якщо станція рожевого кольору, її утримують повстанці, якщо синього – нацисти. Це стосується і мостів, тільки вони бувають зеленого (нацисти) або жовтого (опір) кольору. Якщо станція або міст у руках ворога, вам потрібно зупинити потяг і захопити його (можливо, пізніше він буде захоплений, але ви не зможете пройти, поки він у руках ворога). Коли ви будете досить близько до нього, ви побачите повідомлення про те, що міст/станція Х км попереду (зазвичай воно починається з 10 км). Хоча у вас є гальмо, ви не повинні просто натиснути на нього (це призведе до його згоряння). Вам потрібно спочатку достатньо сповільнити поїзд! Тому закрийте дросель (слідкуйте за PSI-метром!) і почніть натискати на гальмо кілька разів по секунді (це почне сповільнювати вас, але не спалить гальмо). Ви повинні повністю зупинитися, коли на дисплеї з’явиться 0 км.

Тепер, якщо ви зупинилися на станції, ви побачите станцію, а П’єр почне рухатися до дверей. Вам знову доведеться прикривати його (як у Меці). Як тільки він зайде на станцію, ви можете відправити повідомлення повстанцям і сказати їм, щоб вони скористалися наступним мостом/станцією або що вам потрібен ремонт (ви можете подивитися статус вашого поїзда, натиснувши F7, перебуваючи на борту), але ви можете не надсилати їм повідомлення, якщо вам це не потрібно (кількість повідомлень обмежена). У відповідь вони повідомлять вам, коли вони прибудуть на певну станцію/міст або на якій станції вони зможуть відремонтувати потяг. Переконайтеся, що ви не прийшли туди занадто рано або не прийшли занадто пізно (ви можете прийти трохи пізніше, але не надто).

Якщо ж ви зупинилися на мосту, вам доведеться топити ворожі катери. Ви будете сидіти за гарматою, а на річці будуть чотири човни, які стрілятимуть у вас. Вам потрібно потопити їх до того, як вони потраплять у вас.

Також потрібно остерігатися ворожих літаків. Вони будуть атакувати потяг під час руху. Вони можуть атакувати як спереду, так і ззаду. Вам потрібно буде піднятися до кулемета на даху поїзда і збити їх (1 – вид спереду; 2 – вид ззаду).

Більшу частину я вже описав, тож залишилося пояснити, що таке стрілочні переводи. Є ділянки залізниці, де ви можете їхати в більш ніж одному напрямку. Ви отримаєте попередження, що наближаєтесь до стрілочного переводу (так само, як і на мосту/станції), тільки вам не потрібно зупинятись. У кабіні є три зелені ліхтарі (в цей момент один з них повинен бути червоним). Вони вказують, в якому напрямку вас переведе стрілка. Якщо верхній червоний – ви поїдете наліво, якщо середній – прямо, а якщо нижній – направо. Для того, щоб змінити напрямок, потрібно подати сигнал людині на стрілочному переводі. Ви робите це за допомогою свистка (один свисток – наліво, два свистки – направо, без свистка – продовжуйте їхати прямо). Переконайтеся, що ви їдете в правильному напрямку, тому перевірте карту після переходу. Якщо ви їдете не туди, куди хочете, вам потрібно дати задній хід! У кабіні є важіль переднього/заднього ходу (але ви повинні довести поїзд до повної зупинки, перш ніж зможете змінити напрямок руху).

Графіка досить хороша (хоча максимум 16 кольорів). Дуже допомагає те, що вся гра відбувається вночі, тому все у відтінках чорного та сірого. Звук нормальний (що дивно для звуку комп’ютерних колонок). Ви почуєте різні звуки локомотива поїзда (залежно від того, як швидко ви їдете), звуки пострілів і так далі. Отже, вони добре попрацювали (ви можете увімкнути/вимкнути звук за допомогою F2 і F3).

ГОТОВО! Ось і все. Вам лише потрібно знати, що у вас не так багато часу, щоб дістатися до Рів’єра. Вам потрібно бути там до світанку (це між 7 та 8 годинами ранку). Тож удачі вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *